Srpen 2010

Ramen

28. srpna 2010 v 21:10 | Izumi Hasuko |  Japonsko-kuchyně
Ramen ラーメン; 拉麺

je vydatná japonská nudlová polévka původem z Číny. Nudle jsou zality silným vývarem s masovou chutí a doplněny vepřovým masem, vejcem na tvrdo a často řadou dalších přísad (sušené houby, mořské řasy nori, wakame nebo kombu, sojová omáčka, miso, atd.). Dle použitého typu nudlí se rozlišují dva hlavní druhy rámenu - rámen udon (širší bílé pšeničné nudle), a rámen soba (tenké tmavší žitné či pohankové nudle). U polévky rámen je výrazná tzv. chuť "pátého typu", nazvaná svým japonským objevitelem umami ("lahodná chuť"), kterou jako první identifikoval v r. 1908 japonský profesor Kikunae Ikeda z Tokyo Imperial University. V Japonsku téměř každé město a prefektura má svůj specifický recept na rámen. Např. typickým rámenem s pastou miso je proslulé Sapporo - hlavní město severního japonského ostrova Hokkaidó.

www.mujanime2.blog.cz

Japonská reklama na sušenky? xD

21. srpna 2010 v 20:47 | Ami Kimichi

ODKAZ


Dža dža dža džáááážíííííí Tori kukí xD xD
Sem to nepochopila ale co, je to celkem vtipné :D Pustila jsem si to asi 5x :D :D :D

Desing 1.23

16. srpna 2010 v 11:46 | Ami Kimichi |  Designy blogu
Izumi a spol už to nemohli vydržet, protože tenhle des se jim zdál prostě nejlepší a tak jsem se rozhodla ho obnovit. Přidala jsem pár úprav ale jinak je vesměs stejný. Tady máte porovnání
Ten nový se mi líbí ale víc ;-) Použila jsem i hezčí obrázek xD

Girl's Generation - OH!

10. srpna 2010 v 17:00 | Izumi a Ami |  Japonsko-Hudba
Popadla nás Sims mánie a Ami našla na jednom blogu
dokonalý video sims 2 skupiny Girl's generation.

Tady v originále:

A tady The sims 2 verze na porovnání :D
Dobře, je to sice Korejská skupina ale neřešit :D

Návrat z Paříže

9. srpna 2010 v 6:10 | Ami Kimichi |  Ami

Hip hip hurray, tak jsem se vám opět vrátila, tentokrát z proslulé a romantické Francie.
Ačkoli jsme se nezastavovali v překrásném hlavním městě příliš dlouho, zvládli jsme toho mnoho prozkoumat, ochutnat a vidět. Hlavním plánem našeho zcela zájezdu byly klasické turistické památky muzeum Louvre, Orsay, Eiffelova věž, Vítězný oblouk nebo plavba po Seině, řece která protéká srdcem města. Poslední den už jsme byli tak unavení, že jsme chodili jen po obchodech a okukovali kdejaké krámky s luxusním oblečením.
Co mě rozhodně zarazilo, když jsme dorazili pod nejslavnější architektonickou památku světa, bylo, že fronta byla meeeeega dlouhá. Celkový čas strávený čekáním vyšel na dvě a půl hodiny a poté ještě jednu hodinu na výtah. Ale musím říct, že výhled na strukturu města stál dokonale za to! Být ve Francii a nevidět ji z pohledu Eifflelovky, je jako byste tam nebyli. Co se týče mužské populace, nemohu si ale vůbec stěžovat. Izumi moc dobře ví, jakou mám úchylku na brýlaté košiláče. Těch byly plné ulice a já nevěděla kde dříve oči nechat. Vrátila bych se tam nejenom za památkami ;) Letištní kontrolory tam mají rovněž pohledné. Při cestě zpátky se na mě jeden sladce uculil a ptal, zda umím anglicky. Tak jsem ve snaze vyžbleptla že teda trochu ano a hned se mě začal vyptávat, jak se řekne česky Mersi. Odpovídám že "děkuji", načež mi povídá: "děkuji krásná madam". No byl roztomilý :)
PS: Samozřejmě jsem ze svého výletu nemohla vynechat ani tebe Izumi, a mám pro tebe nachystaný drobný dáreček
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _